הספד הבנות שנאמר בלוויתו של אראל שליט ז"ל:

אבא שלנו.

לפני שבוע בדיוק עשינו שלושתינו, אתה נועה ואני, חזרה על טקס הלוויה שכתבת. והנה אנחנו כאן וזו אינה חזרה זו המציאות שלנו מעכשיו. מציאות שבה הנוכחות הגשמית שלך, הקול המרגיע, המדוייק והעוטף שלך, שאנחנו שומעות מהרגע שנולדנו, איננו עוד.

ובחזרה הגנרלית הזו, איפשרת לנו לבכות איתך עלייך, וניחמת אותנו וליטפת אותנו ואמרת שאתה לא מפחד, שזה רק קצת עצוב. וזה עצוב כל כך אבאלה, זה העצב בצורתו הגולמית.

זו זכות היתה ללוות אותך במאבק היפה הזה שלך. מאבק שבו רוחך האצילית היתה במלוא עוצמתה. בנחישות וצניעות עברת ממלחמה למלחמה. הסבל היה מקובל עלייך, אפילו לא התלוננת עליו, הוא היה חלק ממה שהיה עלייך לעבור. ובראש מורם לא ויתרת. אתמול נועה שרה לך שזו המלחמה האחרונה ושיחררנו אותך מהדאגה לנו ופסעת בהתכווננות פנימית שלא נראתה לעבר מה שמעבר לנו.

וכמו בחייך, גם במותך רקמת את הדרך שלך, הייחודית כל כך שלך. גם בלכתך היית לנו השראה. באומץ מהול בעדינות, בנחישות וטוב לב ששפע ממך ברגעים האחרונים, עברת את השלבים אל העולם הבא.

תודה אבא שלנו שגם במשך התקופה הקשה שעברת הייתה לנו לעוגן. הקשבת לקושי שלנו, ייעצת לנו, החזקת והכלת אותנו. הראית לנו נחישות מהי, הראית לנו אהבה ורוך.

אנחנו שומעות את צעדייך הזריזים במדרגות ברעננה,  צעדים שסיפרו את ייעודך, את האש שבערה בך. אנחנו שומעות את השיחות העמוקות, את היכולת לדלות מהלא מודע פיסות בהירות שיש בהן נחמה והבנה שלא ניתן לראות בלעדייך.

תודה על היותך אבא תומך ומאמין שנותן לנו לצעוד בעולם הזה עם תחושה של משמעות. תודה על הסבא שאתה לילדים שלנו. על האינדיאנים, האגדות, הצל, העצמאות, המסעות, החריפות, ההומור, העומק והאהבה. תודה אבאלה על כל האהבה.

לפני כמה שבועות אמרת שאין לטעות שהצל הוא רק רע, בחסות האפלה, אמרת, מתרחשת היצירתיות. המוות שלך היה יפהפיה ושורף את הלב. הובלת אותו והתמסרת לו. המוות שלך הוא בלתי אפשרי לתפיסה אך באותה עת, הוא אינו רק רע. התמסרת אליו וציוות לנו חיים של יצירתיות ואהבה. חיים שלא מפחדים מהצל, שמעזים לשהות בו, לצלול למעמקי הנפש וללקט משם מטעמים לתודעה.

תשמור עלינו מלמעלה ואנחנו כאן סופגים אותך לתוכינו, לרקמות שלנו. את הכבוד שרחשת לכל אדם, את החוכמה, האצילות והשובבות שלך. דני ודןדן וגל ישמרו עלינו. ואמא שלנו, אמא שלנו היקרה כבר הבטיחה לך. ונתת לנו כוחות לשמור על ילדינו ולא להפסיק לשחק.

אוהבות בלי סוף אבושקי,

נועה ועילאיה.